Tor strażacki

Opis: Tor strażacki, to zestaw przeszkód (platform, kładek, drabin), które wykorzystywane są podczas nauki oraz egzaminów dla psów poszukiwawczo-ratowniczych. Budowę toru, w ogólnym zarysie, opisuje Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 13 grudnia 2012 r., w sprawie zwierząt wykorzystwywanych w akcjach ratowniczych.

tor strażacki dla psów ratowniczych

Tor strażacki dla psów ratowniczych, powinien składać się z :

  1. kładek ruchomych (łącznie około 4 m długości, 40 cm szerokości i 4 cm grubości, których oba, końce są oparte na chwiejnych podporach lub są zawieszone na zawiesiach),
  2. kładki pochyłej o nachyleniu około 30°, z przybitymi poprzecznymi listwami,
  3. kładek leżących,
  4. platform poziomych (duże i małe),
  5. drabin skośnych (długiej i krótkiej),
  6. drabiny poziomej.

Całkowita wysokość toru, zgodnie z zapisami rozporządzenia, nie może przekroczyć 2m.

 elementy toru strażackiego 4 elementy toru strażackiego 1

W SPORT4DOG możemy wykonać zarówno kompletny zestaw treningowo/egzaminacyjny (cały tor), jak i wybrane elementy wyposażenia toru (kładki leżące, drabiny, kładki ruchome itd.)

Z uwagi na to, że tor strażacki dla psów ratowniczych, może zostać wykonany z różnych komponentów, ostateczna cena jest wynikiem wzajemnych ustaleń i określonych potrzeb Klientów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 514 448 884

Na powyższych zdjęciach widoczne są elementy toru strażackiego dla psów (kładki leżące, skośne i podwieszane), które zostały wykonane przez naszą firmę, dla jednej z Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych.